SADECE İNSAN GİBİ YAŞAMAK İSTİYORUM...

Forum Etki

Administrator
Yönetici
Tepki
0
Güzel bir dünya olsun istiyorum ya. Yüzlerde gülücük, gönüllerde sevinç, bedenlerde huzur, kafalarda dinginlik olsun. Özgürce sevelim, konuşalım, selamlaşalım. Kimse kimseye karışmasın. Kimse kimseye sınır çizmesin, herkes sınırını kendisi bilsin. Kimse kimsenin ekmeğine ve canına dokunmasın. Rızkı kesen ölüm olsun, ecelle gelsin gelecek ölüm. Herkes yaşasın ve doysun. Evlerde, sokaklarda, dükkanlarda, kurumlarda huzur olsun. Herkes hak ettiğini alabilsin. Kimsenin hakkı sudan sebeplerle gasp edilmesin. Nepotizm olmasın. Herkes işini doğru yapsın. Sevgi sarsın her yeri, her şeyi. Kin, nefret yok olsun. Ayrılık gayrılık yok olsun. Birlik beraberlik varolsun. Milletin hakkı bir kaç kişinin hanesine geçmesin. Paylaşıldıkça çoğalsın sevinçler, azalsın acılar. Bir kaç kişinin değil milyonların faydasına olsun olacak olan ne varsa. Kalpler temiz olsun, tertemiz sözler aksın ordan insanlık denizine. Herkes yardımlaşma ve dayanışma içinde olsun. Olsun be, böyle olsun dünya. Böylesi bir dünyada uzun yollarda, iki taraflı ağaçların altında soluksuz yürümek istiyorum. Şiirler okumak, şarkılar söylemek istiyorum sesimin çıkabildiği kadarıyla. Hiç bitmesin yol. Haykırmak istiyorum mavi denizlerde. Sonsuz bir özgürlük olsun. Herkese merhaba demek istiyorum. Herkesin birbirine gülümsediğini, selam verdiğini, yüzlerin güldüğünü görmek, çocukların kahkahalarını duymak istiyorum. İnsan gibi yaşamak istiyorum be. Çok şey mi istiyorum?

SÖZLER

''Sizin istediğiniz gibi konuşup yaşamaktansa, kendi istediğim gibi konuşup ölmeyi tercih ederim!''

Socrates

’’Bir düşünce adamı hiç kimseden emir almaz, belki herkes ondan emir almalıdır; sâfî bir düşünce adamı, hakikat kendisine nasıl görünmekte ise onu söyleyebilen kişidir.’’

Aristo

“Aklını kullanmaktan vazgeçmiş bir insanla tartışmaya çalışmak; bir ölüye ilaç vermeye benzer.”

Thomas Paine

“Kimseye, kirli ayaklarıyla, beyninde gezme izni vermemelisin.”

Gandhi

“En tehlikeli insan tipi; az anlayan, çok inanandır.”

Anthony Çehov

‘’Aptallar, anlamaktan çok inanmayı tercih edenlerin arasından çıkar.’’

Anthony Çehov

“”Aptallar yaratmanın en bilindik yönetimi; öğretmeden inandırmaktır.””

Voltaire
Kaynak :