NASA, Nissan ile ortak elektrikli araba yapacak!

Forum Etki

Administrator
Yönetici
Katılım
29 Ağu 2021
Mesajlar
560,500
Tepki
0
Puan
36
nasa-nissan-ile-ortak-elektrikli-araba-yapacak-14090.jpg

Nissan, elektrikli araçlarda "ezber bozacak" yeni batarya üretecek. Nissan, elektrikli araçlara (EV) yönelik "ezber bozacak" yeni tip batarya imalatında ise NASA ile iş birliği yapacak.

TAM KATI HAL BATARYA İŞ BİRLİĞİ​

Japon üretici, EV'lere yönelik daha hızlı şarj olabilecek ve daha hafif batarya için NASA yeni proje iş birliği yapacağını duyurdu. Şirketin açıklamasına göre Nissan, NASA iş birliğinde lityum-iyon bataryaların yerini alacak tam katı hal batarya imal edecek.
NASA, Nissan ile ortak elektrikli araba yapacak!

MEVCUT KULLANILANLARIN YARISI BÜYÜKLÜĞÜNDE OLACAK​

Yeni tip bataryalar, mevcut kullanılanların yarısı büyüklüğünde olacak ve 15 dakikada tekrardan şarj edilebilecek. Ender metaller dahil pahalı materyallerin kullanıldığı lityum-iyon bataryaların yerini alacak yeni ürünlerin lansmanının 2028'de yapılması hedefleniyor.

"EZBER BOZACAK"​

Nissan Başkan Yardımcısı Nakaguro Kunio, projeye yönelik şirketin "rekabetçi" özelliğine dikkati çekerek "ezber bozacak" bir batarya üstünde çalıştıklarını bildirdi. Firma yöneticilerinden Kazuhiro Doi, ABD'deki University of California San Diego'nun katkı sunacağı proje sonunda ortaya çıkacak ürüne "hem NASA'nın hem de Nissan'ı ihtiyacı olduğunu" söyledi. (AA)
 
Üst