İmamoğlu: İstanbul'daki başarı Altılı Masa'nın işini kolaylaştıracak

Forum Etki

Administrator
Yönetici
Tepki
0
İBB'nin 150 Günde 150 Proje kapsamında İSKİ Genel Müdürlüğü'nde kreş ve su kafe açılışı yapıldı. Açılışa İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu katıldı.

Okul öncesi eğitimi vurgulayan İmamoğlu, "Yıllardır İstanbul'u yöneten kişilerin, o sürece bakışının, bizim böylesi bir süreçte karşımıza böyle bir imkanı sunmasını beklemiyorum. Eminim ki önümüzdeki zaman diliminde ülkenin her sorununa hassas şekilde bakacak olan altılı masa diye tariflediğimiz o değerli grup ülkemizin geleceğine okul öncesi eğitimi de önemli bir fırsat alanı, giderilmesi gereken en önemli eksiklerden biri diye bakarak, mutlaka eşitlik ve adalet adına ülkemizin en ücra köşesine bir kreşin açılması için mücadelesini vereceğine eminim" dedi.

"ONLARIN İŞİNİ DE KOLAYLAŞTIRACAK"

İmamoğlu "Bir başka sürpriz de 'su kafe', bazen bu şehirde bazı dokunuşların ne kadar ilginç huzurlar yarattığını yaşıyorum. Bir grup veya bir avuç insanın değil, bu milletin mutluluğu esastır. Büyük bir iyileşme dönemi olacak, İstanbul'un bu iyi hali bu iyileşme hali göreceksiniz ülkemize de iyi gelecek. İBB'de bu dönem aldığımız görevin az önce bahsini ettiğim altılı masanın orada bulunan başta genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve diğer liderlerin ortaya koyduğu işbirliğinin başarıya kavuşması için, İstanbul'daki becerinin başarının örnekleri onların işini ne denli kolaylaştıracaktır, bunun da farkındayız" diye konuştu.

İSKİ kreşinin kapasitesi 80 kişilik olacak, kapasitenin 34 kişilik kontenjanı İSKİ personeline ayrılacak. 46 kişilik kontenjan da halka açık olacak. Toplam 4 sınıfta 10 personel ile eğitim verilecek. Su kafe ise hem çalışanlara hem de ziyaretçilere sosyal kafe hizmetleri verecek.
Kaynak :