Haramda huzur ararsan, huzur sana haram olur

Forum Etki

Administrator
Yönetici
Tepki
0
Bu sozu duydugumda cok etkilenmistim, namaza baslama ve sosyal hayatimda degisikliklere gitme sebebimdir. Allahla yakinlasmaya 7 aydir basladim. onceden az cok bir sosyal hayatim vardi, kiz arkadaslarim; erkek arkadaslarim vardi. bulusurduk eglenirdik. bu cumleden sonra bircok erkek arkadasimi ve tum kiz arkadaslarimi hayatimdan cikarttim. imam hatipte okudugumdan mutevellit kizlarla daha fazla yuzgoz olmuyorum ancak, hayatimdan cikartmadigim erkek arkadaslarimla aramiz artik eskisi gibi degil. ayni yurtta kalmamiza, ayni goruslere sahip olmamiza ragmen eylul ayindan beri birakin arkadas grubunu (yok), var olan ikili iliskilerim bile kotu gidiyor. Haramdayken ruhen mutsuzdum ama arkadaslarim vardi, iyi anlasirdik. simdi, tamamen yalnizlastim, ruhum doluyor, Allahla iliskimi hissediyorum ama fiziksel yalnizligim asla son bulmuyor, gunden gune artiyor. haftada bir bazen iki haftada bir bulustugum islami bir arkadas grubum (kisisel gelisim kulubu gibi) var ama 3 saatten daha fazla goremiyorum, gecen sene surekli iletisim icinde olurduk, grupta bulusma ayarlardik. bu sene oyle bir hal aldi ki onlar bile benden habersiz, yalnizlastikca sosyal becerilerimi kaybediyorum. etrafimda bana bir seyler soyleyenlere dikkatimi veremiyorum. sinifta dislaniyorum, baska siniflarda dikkate alinmiyorum. sadece okul sinirlari icinde konustugum bir iki kisinin yaninda da simariyorum, bazen sacma salak sakalar yapiyorum. ben bile tavirlarimdan yalniz oldugumu farkedemiyorum, arkadaslarima, aileme, hocalarima gram bir sey soylemiyorum ama haftada iki saat dersime giren hocalarim "yusuf, bu sene sende bir durgunluk var. iyi misin?" diyorlar. okuldaki pdr'ye gittim hocam boyle boyle, yalniz kaldim falan dedim. bu iki sene derslerine odaklan, umiversitede bulursun arkadas ortami bulursun dedi ama bu durum yuzunden derslerime dahi odaklanamiyorum. sokakta, spor salonunda insanlarla konusmaya calisiyorum, maksimum 5 dakika konusabiliyorum. haramda huzur bulamadim ama helaldeki huzursuzlugu baska hicbir zaman yasamadim. yardim etmenize veya yorum yapmaniza gerek yok, icimdekileri bir erkek olarak dokebilecegim tek yer burasiydi. guclu gozukmeye ihtiyacim olmayan tek yer de burasiydi.
Kaynak :