Gültekin Uysal'dan Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına destek mesajı

Forum Etki

Administrator
Yönetici
Tepki
0
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığına sıcak baktığını ifade etti. Afyonkarahisar'ın yerel radyolarından Gün FM’e konuk olan Uysal, "Cumhurbaşkanı adayı konusunda temel kuralları koyduk 6’lı masa olarak. Ben Kılıçdaroğlu'nun adaylığına sıcak bakarım. Bu masanın oluşumunda önemli katkılar sağlayan Kılıçdaroğlu isterse hakkıdır" açıklamasını yaptı. 'ERDOĞAN'DA DEMİR DEĞİL KİBİR YORGUNLUĞU VAR' Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve partisi AK Parti'nin ülkenin kaynaklarını heba ettiğini vurgulayan Uysal, "Bugün birçok alanda sıkıntılar var. Türkiye’nin topyekûn bir demokrasi problemi var. Okuma yazması şüpheli, diploması şüpheli bir kişi keyfince hezeyanlarını Türk milletinin üzerinde deniyor. Bunun da maliyetini milletimiz ödüyor. Erdoğan'da demir değil kibir yorgunluğu var" ifadelerini kullandı. İnsanların seçim sandığını beklediğini belirten Uysal "Ülkemizin 2 trilyon dolarlık GSMH'sı bulunuyor. Kravatlı soyguncular, hırsızlar olmasa bu bütçenin yarısı ile bile ülke yönetilir. Bu soygun düzeninin önüne geçmek adına 6’lı masadayız. 13 milyon emekliye 10 milyon lirayı vermeyi çok gören iktidar 6 ay içinde kat be kat fazlasını bir avuç zengine, faiz lobisine Kur Korumalı Mevduat adı altında peşkeş çekti" şeklinde konuştu. 'GÜLDÜR GÜLDÜR'E KATILMAYI DÜŞÜNÜYORUM'Kılıçdaroğlu'nun adaylığını desteklediğini belirten Uysal, "Bizim için birinci öncelik Cumhurbaşkanlığı. Tabiî ki TBMM'de de Millet İttifakı olarak parlamenter sisteme geçmek adına güçlü çıkmak zorundayız. Cumhurbaşkanı adayı konusunda temel kuralları koyduk 6’lı masa olarak. Ben Kılıçdaroğlu'nun adaylığına sıcak bakarım. Bu masanın oluşumunda önemli katkılar sağlayan Kılıçdaroğlu doğal olarak isterse hakkıdır. Bu manada bizlerde gerekli desteği veririz" dedi. Güldür Güldür programındaki 6'lı Masa skecini izlediğini söyleyen Uysal "En kısa zamanda bu programa katılmayı düşünüyorum. Siyasi hicivleri ülkemiz özledi. O yayını da gülerek izledim" dedi.
Kaynak :